Thajsko - Aljazeera, 13. 2. 2014 - Během posledních třech týdnů byl napaden v Thajsku již druhý buddhistický mnich. Při tomto útoku byl buddhistický mnich zastřelen a zároveň jedno dítě a nejméně dvě ženy. Policie se domnívá, že vraždy mnichů mohou být být odplatou za smrt tří mladých muslimských bratrů (AP). Podle údajů policie byli při útoku v Jižním Thajsku zabiti nejméně čtyři lidé. Šest dalších lidí bylo zraněno. Čtyři útočníci začali ve čtvrtek střílet na skupinu vesničanů, vzdávajících poctu buddhistickému...

mnichovi v oblasti Mae Lan v provincii Pattani, sdělil zpravodajské agentuře Associated Press policejní plukovník Sathit Polpinit. Mnich (68 let), žena, její třináctiletý syn a další žena byli zabiti při čtvrtečním ranním útoku, řekl Polpinit a dodal, že bylo zraněno šest dalších včetně policejního důstojníka. 

Během tří týdnů byl zavražděn druhý buddhistický mnich. Policie říká, že nedávná zabíjení mohou být odplatou za smrt tří mladých muslimských bratrů.

 Náboženské napětí

 Ve středu večer v Pattaniho oblasti Yaring jela devětadvacetiletá buddhistka na motorce. Byla zastřelena a její tělo bylo zapáleno, uvádí policie.

Ve vzkazu zanechaném na místě se píše: "Veliteli armády: toto není poslední tělo za ty tři bratry."

Bratři ve věku tři, pět a devět let byli zastřeleni minulý týden před svým domem v sousední provincii Narathiwat poté, co se vrátili z večerních modliteb v mešitě, sdělila zpravodajská agentura AFP.

Od roku 2004 bylo zabito více než 5000 lidí v provinciích jižního Thajska obývaných převážně muslimy.

Policie stále pátrá po střílejících útočnících ze čtvrtečního případu, kteří upláchli na dvou motocyklech.

 

Zdroj: agentury

 

You have no rights to post comments

Submit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn