Islámský stát / Raqqa - Náboženská policie Islámského státu Al-Khansaa ve městě Raqqa zatkla na ulici 24 letou ženu kojící své dítě, odvezla ji na stanici a potrestala ji mučením, jež znetvořilo její poprsí. K mučení Al-Khansaa použila nástroj zvaný "kousač".  Žena si za prohřešek, kterým bylo ukázání nezakryté pokožky na veřejnosti, mohla vybrat mezi bičováním a "kousačem". Protože se bičování bála a "kousač" neznala, vybrala si "kousač" s tím, že pravděpodobně půjde o snížený trest. Po zákroku byla se zraněním odvezena do nemocnice. 

Náboženská policie Islámského státu Al-Khansaa ve městě Raqqa působí od roku 2013 a kontrolu nad mravy na ulici převzala krátce po svém vytvoření. V místech, kde byly ženy ještě nedávno zvyklé užívat si návštěv kaváren se smíšeným pohlavím, oblékat se do normálního, vycházkového oblečení, dnes musí chodit oblečeny do nikábu. Žena v Raqqa díky tvrdé aplikaci islámského práva Šaría na veřejnosti nesmí ukázat svou pokožku. 

Čtyřiadvacetiletá mladá žena s přezdívkou Batol (z důvodu ochrany identity nemáme pravé jméno) zatčená za to, že kojila své dítě na veřejnosti vypovídala pro skupinu bojující proti Islámskému státu: "Odvezli mě do svého ústředí. Tam mě odvedli do mučírny a řekli, abych si vybrala mezi bičem a kousačem." 

"Nevěděla jsem, co to kousač je a myslela jsem si, že jde o snížený trest," dodává Batol. "Bála jsem se bičování, tak jsem si vybrala kousač."

"Přinesli ostrý předmět se spoustou zubů, chytili mě a ten předmět přiložili na mou hruď a silně zmáčkly.

"Křičela jsem bolestí. Byla jsem ošklivě zraněná. Později mě odvezli do nemocnice. Cítila jsem, že má ženskost byla kompletně zničená."

Batol potvrdila, že nebyla první syrskou obětí "kousače": "Nebyla jsem jedinou mučenou ženou tímto nástrojem. V ústředí bylo mnoho žen a jejich situace byla tragická."

Paní  Ibrahim a-Raqawi (není pravé jméno), členka skupiny "A-Raqqa je popravována potichu!", jež mučenou ženu vyzpovídala doplňuje: "Nástroj připomíná onen typ zvířecí pasti, která sevře zvířeti nohu, jakmile se jí dotkne. Kousač je jako čelisti, když jej stisnete, objeví se ostré zuby."

Hrůzu nahánějící mučící nástroj je podobý "pavoukovi", známému také jako "španělský pavouk". Tento byl užívaný během španělské inkvizice při trestání za cizoložství či potrat. Ženám obviněným z těchto zločinů byly ve středověku těmito nástroji odstraňována ňadra. Mnohdy tento trest způsobil i smrt.

 

Autor: -lv-

 

 

You have no rights to post comments

Submit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn