Švédsko - The Local, 17. 2. 2014 - Dvě exploze otřásly v pondělí ráno činžovními domy v jižním Švédsku, jeden poblíž Malmö a druhý u Ystadu.  Nikdo nebyl zraněn a dle policie není mezi oběma případy žádná spojitost. První výbuch se udál v oblasti Arlöv na předměstí Malmö, švédského třetího největšího města. "Došlo k výbuchu třaskaviny a roztříštění okna v obytném bloku," řekla Marie Keismar z policie ve Skåne švédské televizi Sveriges Television (SVT).  "Naše první domněnka je, že bylo...

něco umístěno za okno."  V době prvního výbuchu bylo uvnitř domu několik lidí, nikdo nebyl zraněn. "Vyslechneme obyvatele domu, zatím nevím, jestli se jedná o nějakou hrozbu," dodala Keismar. Čin je vyšetřován jako pokus o veřejnou devastaci.

 Další výbuch zasáhl dům v centru města Ystad na jižním pobřeží Švédska, přibližně 60 kilometrů směrem na východ.

 "Máme informaci, že výbušnina byla zanechána přede dveřmi. Muž, který tam bydlí, nebyl fyzicky zraněn, ale vstupní cesta a budova byla poničeny," řekla Keismar zpravodajské agentuře TT.

Přestože k oběma explozím došlo přibližně ve stejnou dobu, policie se nedomnívá, že by mezi nimi byla jakákoli spojitost.

 

Zdroj: TT/The Local/og (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

You have no rights to post comments

Submit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn