Pár, který napadl petiční místo

ČR / BRNO - Ve čtvrtek 18.6. po 13:15 došlo v Brně k napadení petičního místa IVČRN/BPI a fyzickému napadení aktivisty sbírajícího podpisy. „Ohýbal jsem se pro petiční arch a všiml jsem si periferním viděním, jak někdo skopl petiční stolek. Když jsem se zvedal, někdo mě zezadu udeřil do hlavy,“ řekl napadený Petr redakci IVČRN News.

Na petičním místě bylo v tu dobu rušno a tým IVČRN/BPI se skládal ze 4 členů včetně napadeného Petra. Ihned po útoku byla dvojice útočníků zajištěna do příchodu policie. Ta se na místě objevila vzápětí.

 

Petr byl lékařsky ošetřen s bolestí krční páteře. Lékaři provedli magnetickou rezonanci hlavy. 

Pachatel jmenovaný jako Rišo a jeho družka Daniela údajně pochází ze slovenského města Bánovce nad Bebravou. U sebe v době zadržení měli leták s vyjádřením podpory přijímání uprchlíků „Solidaritu s uprchlíky #přijímáme". Tento při zadržení paní Daniela ukazovala přítomným policistům.

Lékaršká zpráva

Při napadení byl zničen Petrův mobilní telefon a roztržen petiční arch, jak potvrzuje paní Daniela na svém Facebook profilu. Verze výpovědi paní Daniely se diametrálně liší od verze petičního týmu včetně napadeného Petra. O rozhodnutí policie, která se případem zabývá a o jeho pokračování Vás budeme informovat.

Veřejné prohlášení paní Danieli na FB k incidentu

You have no rights to post comments

Submit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn