Londýn, Sýrie - Nové video v rámci propagandy Islámského státu se znovu zaměřuje na zdravotnická zařízení chalífátu. Muž, který sám sebe představuje jménem Abu Amir al-Muhajir, mluví přímo do kamery a vyzývá muslimské odborníky k emigraci do Islámského státu, aby tím pomohli šířit džihád. Britský tisk se domnívá, že tento muž je Tamer Ahmed Ebu Sebah, který s dalšími osmi lidmi odešel ze zdravotní školy v Súdánu a letos v březnu se připojil k Islámskému státu v Sýrii. Al-Muhajir mluví angličtinou se distingovaným londýnským přízvukem. Říká: "Zdravím vás

z Islámského státu, všechny mé bratry a sestry, v Islámském státu i mimo něj. Moji bratři ze Súdánu, kteří ještě váháte, prosím, otevřete své oči a emigrujte do Islámského státu, země, kde lidé bojují za Islám.

Nebojují za demokracii, nebojují kvůli politickým ziskům. Všichni si musíme položit otázku "Kde chci stát?", "Kde chci být před Alláhem?"." Video z provincie Deir Ezzor ukazuje, jak jsou prováděny různé zdravotnické procedury včetně darování krve, operací a žádostí o MRI skener. "Skutečně tady poskytujeme velice dobrou zdravotní péči, máme mnoho nemocnic, hodně služeb," pokračuje al-Muhajir. Toto video následuje po videu z dubna tohoto roku, ve kterém australský dětský lékař Tareq Kamleh rovněž prosil zdravotníky, aby se přidali k Islámskému státu.

You have no rights to post comments

Submit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn