Německo, Berlín - Vzhledem ke stále se zvyšujícímu počtu uprchlíků a problému najít pro ně potřebné ubytovací prostory, dochází k ubytovávání těchto lidí i v hostelech a pensionech, což patří k nejdražší variantě. Stávajících 60 azylových středisek ve spolkové zemi Berlín již pro současný příval uprchlíků nestačí. Od ledna 2014 do konce června 2015 byla varianta ubytování v hostelu či pensionu využita pro 5667 uprchlíků. Ubytování v hostelech a pensionech stálo spolkovou zemi Berlín v roce 2014 okolo 6 milionů eur. V prvním pololetí tohoto roku dosahují náklady na tento druh ubytování již 8,4 milionu euro.

V současnosti je uprchlíkům poskytováno ubytování v devíti hostelech a pensionech, kde je placeno denně mezi 25 – 45 eur. Nejlevnější variantou je ubytování v bytech.

Napsali jsme také:

V Hamburku budou měnit městské veřejné parky na uprchlické tábory

Předpokládané náklady na azylanty v Bavorsku do roku 2016 – 3 miliardy

Na německé škole se kvůli muslimským uprchlíkům nesmí nosit halenky, šortky ani krátké sukně

V přijímacích azylových zařízeních jsou denní náklady mezi 7,30 – 15 eury plus náklady na stravování, ve zřizovaných společných uprchlických zařízeních se pak jedná o částky mezi 8,29 – 16 eury. V současnosti je v 60 uprchlických táborech ubytováno 15 900 a v hostelech a pensionech cca 1800 uprchlíků, což je 10,6% žadatelů o azyl v Berlíně.

Po aféře netransparentních a vysokých nákladů některých provozovatelů těchto zařízení jsou prováděny pravidelné kontroly.

Přesto se vyskytl další podvod s předraženým ubytováním v soukromí. Tyto podvody jsou často objeveny až po dlouhé době, jelikož chybí pracovníci pro stálé kontroly nákladů.

Jedna zprostředkovatelská agentura pro ubytování dostávala měsíčně 10 000 euro za 95 m² byt, ve kterém byla ubytována matka se svými šesti dětmi. Pronajímatel počítal s před lety stanovenou částkou 50 euro pro osobu a noc, kterou kdysi stanovil sám příslušný úřad. Skandálem je, že firma samotná platila za tento byt, který si pronajala, jen 990 euro měsíčně. Byt navíc patří firmě Berlinovo, která je vlastněná spolkovou zemí Berlin.

You have no rights to post comments

Submit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn