Německo, Mainstockheim - Ve dvoutisícové obci Mainstockheim docházelo ke střetům mezi místními a azylanty již od května. Útočili na sebe pěstmi i basebalovými pálkami. Několikrát zasahovala policie. Situace vyvrcholila poslední víkend, kdy byl během potyček zraněn patnáctiletý Turek německého občanství. "Skupina mladých Němců a německých Turků z Kitzingenu se dostala s azylanty do sporu poté, co obtěžovali mladou dívku," vypráví starosta obce Karl-Dieter Fuchs. Místní obyvatelé následně přišli před penzion v počtu tří set ozbrojeni basebalovými pálkami a řetězy z kol. V penzionu se ukrývalo pětadvacet utečenců z Albánie a Kosova.

 Policii se podařilo situaci uklidnit, ale místní dosáhli svého. Uprchlíci museli Mainstockheim opustit. Penzion byl vyklizen a po tříměsíčním hostování azylantů bude nyní obec penzion opravovat. Starosta obce situaci  komentuje: "Nechceme vytvářet alibi pro odpůrce azylantů v celém Německu, kteří si přejí, aby žadatelé o azyl odešli do jiných obcí." Z rozhovorů s místními ví, že: "Žadatelé o azyl jsou v Mainstockheimu vítáni a obec ráda přijme další uprchlíky. Nemělo by to vypadat, jako bychom se sklonili."

‘‘Mnozí naši žadatelé o azyl byli relativně dobře integrováni, dobrovolně se angažovali a účastnili se života obce‘‘, dodává Fuchs. ‘‘Když ale žije 25 mladých mužů v malém prostoru, dochází mezi nimi k třenicím - to je v každé škole nebo spolku.‘‘ Starosta Fuchs doufá, že do Mainstockheimu přijde ‘‘méně explosivní směsice‘‘ uprchlíků. Dát dohromady Kosovce a Albánce, není podle jeho názoru dobrý nápad. (Kosovci jsou původně obyvateli Albánie a většina se stále hlásí k idei "Velké Albánie", jde tedy spíše o jednu národnost, nikoliv o dvě, které by mezi sebou měly mít nacionalistické rozbroje, pozn. red.)

 

Poničení penzionu

Penzion musí být opraven mimo jiné i proto, že si azylanti zjednali přístup také do prázdných, zamčených místností. "Byli to azylanti, kteří přišli do Mainstockheimu od Bodamského jezera nebo z Hamburgu, protože tu měli známé," vysvětluje starosta. „Aby mohli obývat i prázdné místnosti, vyrazili dveře.“

 

 

Komentáře  

+48 #2 Guest 2015-08-08 16:05
hnus hnus hnus že vubec něco takového musíme číst
+130 #1 geoeg 2015-08-04 14:16
Neuvěřitelný, udělat to domorodci tak s nima zatočí a dají jim vše k náhradě. To není ovšem samo sebou. To je jakoby vám nařizovali sebevraždu.

You have no rights to post comments

Submit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn