Polská tajná služba ABW sleduje 200 potencionálních teroristů. Ze zprávy o ohrožení terorismem předané zástupcem ředitele ABW Jackem Gawryszewskim vyplývá, že služby identifikovala 200 osob, které mají vztah s Polskem a zároveň s vojenským islámským fundamentalismem. Jde především o Čečence, kteří žili v Polsku a nyní se spojili s Islámským státem a dnes bojují na území Sýrie či Iráku na straně Islámského státu.
Zpráva dále hovoří o Polácích, kteří konvertovali k islámu a válčí na straně Islámského státu. Těchto případů je od pěti do deseti. Všichni z této skupiny konvertovali po své emigraci na Západ - do Německa, Norska a Francie. Tam se setkali s buňkami ISIS a odjeli do Sýrie.Dle informací portálu tvn24.pl existují další dvě kategorie. Jedna zahrnuje osoby, které mají s Polskem méně zřetelné svazky. Kupříkladu občan Maroka, který byl zadržen 15 června na letišti Chopena.
 
Tajné služby sledují též Polky navazující známosti přes internet - sociální sítě, emaily, seznamovací portály, pokud se setkávají s muži z Blízkého Východu, kteří tímto způsobem hledají oddané spolupracovníky.

 
Strach z extrémizmu roste nejen v Západní Evropě a Spojených Státech, ale také v Polsku. Ze studie vyplývá, že 22% Poláků je vážně znepokojeno vizí útoků na Polsko ze strany extrémistů. 

You have no rights to post comments

Submit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn