New Jersey, USA - V New Jersey byl obviněn dvacetiletý muž z organizování malé armády bojovníků ISIS v New Yorku a Garden State. Informaci v pondělí 10. srpna potvrdil státní zástupce. Nader Saadeh byl též obviněn ze snahy připojení se k ISIS během své cesty na hranici mezi Tureckem a Sýrií. Již před tím navštívil Jordánsko. Saadehův bratr Alaa byl zatčen v červnu spolu se třemi dalšími muži v souvislosti s organizováním ISIS buněk v New Yorku a New Jersey.

FBI potvrdila, že Saadeh postoval online antiamerické vzkazy od roku 2012 - včetně videí ISIS. Vzdával úctu ISIS bojovníkům, jež zaživa upálili jordánského vojenského pilota a stejně chválil vrahy kreslířů satirického magazínu Charlie Hebdo.

Vyšetřovatelé FBI potvrdili na základě spolupráce s informátorem, že Saahed se snažil propojovat své přátele s ISIS poslední dva roky. Nyní mu hrozí až dvacet let vězení za každé obvinění.

Úřady také potvrzují, že rodiče Saaheda Nareda byli deportováni ze země již před lety v souvislosti se zneužíváním kreditních karet a případu finančního podvodu. Dětem bylo povoleno v zemi zůstat, protože mají americké státní občanství.

Zdroj informace: New Jersey News 12, NBC New York

You have no rights to post comments

Submit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn