Itálie, Padova - Starosta italského města Padova prosadil vyhlášku přezdívanou "anti-kebab". Ta nařizuje uzavření provozoven v areálu nádraží, kde se nacházejí převážně rychlá občerstvení s kebabem, již ve 20:00 hodin. Další nové vyhlášce se v Padově říká "anti-ebola". Ta pro změnu požaduje po uprchlících zdravotní průkaz. Starosta Massimo Bitonci také vytvořil zvláštní fond, ze kterého jsou placeny zpáteční jízdenky pro některé z nových přistěhovalců. Starosta Bitonci tvrdí, že Padova je "pod útokem" a veřejnost varuje jak před uprchlíky, tak před politiky, kteří přílivu uprchlíků nečinně přihlížejí.

Bitonci prohlašuje, že není rasista a ani jím být nechce: "Nikdy nemluvím o barvě kůže. Nerozlišuji mezi bělochy a černochy. Jde mi o bezpečnost. Statistiky dokazují, že míra kriminality u cizinců je jiná, než u místního obyvatelstva. Proto je logické přijmout patřičná opatření. Na tom přece není nic rasistického."

Bitonci v současnosti brojí proti stanovému městečku se 140 uprchlíky zřízenému v areálu prázdných kasáren nedaleko centra města. Toto zařízení nedisponuje ani tak základními hygienickými standardy, jako jsou sprchy. V Padově je nyní zhruba tisícovka uprchlíků (město má 210 000 obyvatel). 

Bitoncova politika ovšem není neúspěšná. Nespokojenost občanů se projevila v místních volbách, kdy největší přírůstek hlasů získala Lega Nord pod vedením Mattea Salviniho, jejíž je právě Bitonci členem. Salvini slibuje odsun všech uprchlíků, kteří nemají nárok zůstat. Bojuje proti prefektům, kteří se snaží se ubytovat uprchlíky v bytech mezi obyvateli.

Bitonci v Padově nechce žádné uprchlíky. Podle něj 90% migrantů neuteklo před válkou, ale z ekonomických důvodů. Evropa jim, dle jeho slov, má pomáhat v jejich domovech. 

Komentáře  

+2 #1 O. Kocnar 2015-08-15 06:36
Zajímavý článek, ale co takhle je konečně začít zdrojovat, aby se daly jednoduše ověřit. Druhá strana sipak nebude stěžovat, že jsou to hoaxy.

You have no rights to post comments

Submit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn