Egypt, Islámský stát - Islámský stát v jeho dnešním vysílání potvrdil, že jejich egyptská pobočka zavraždila stětím občana z Chorvatska. Jednalo se o Tomislava Salopka, otce dvou dětí, který byl zavražděn ve věku 30 let. Fotografie a další záznamy z aktu vypadají autenticky. Zároveň předseda Rady ministrů Bosny a Hercegoviny Denis Zvizdić poslal kondolenční telegram chorvatskému premiérovi Zoranu Milanovićovi. V telegramu se píše : "S lítostí a smutkem posílám zprávu o tragickém osudu Salopka".

Tomislav Salopka v Egyptě pracoval pro francouzskou ropnou společnost. Mohamedáni ho unesli 22. července a požadovali  propuštění muslimských žen z egyptského vězení.
U fotografie byla ještě informace, že trest byl vykonán také za podporu egyptské vlády a Kurdistánu vládou Chorvatska. A že se o něj jeho ani egyptská vláda nedokázala postarat.
Chorvatské a další tajné služby Tomislava Salopka a jeho únosce usilovně hledaly. Při hledání dokonce zahynulo několik policistů po najetí na minu. Jedná se totiž o území Sinajského poloostrova, které je částečně a dlouhodobě pod kontrolou islámistů, kteří se nyní hlásí k Islámskému státu. Ministerstvo zahraničních věci nedoporučuje do těchto oblastí vstup turistům - odkaz na MZV

Údajně autentické fotografie z vraždy
Zdroj Facebook

Redace IVČRN News vyjadřuje upřímnou soustrast pozůstalým.

Komentáře  

+1 #2 PetrJ 2015-08-18 08:48
Armádo dělej už něco...
+14 #1 Harik 2015-08-13 15:10
je ubohost v dnešní době, s takovou technikou, s tolika vojáky, dobře placenými, že se toto děje.Platíme politiky, vojsko, co to vše stojí a stejně nás nikdo neochrání,..... ..hnus, hnus, hnus. Vystřílet jejich základnu a nikdo by se už k nim nepřidával. :sad:

You have no rights to post comments

Submit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn