Balkán, Makedonie - Tajné služby několika zemí Balkánu připravily sérii zátahů na osoby, které tajně skupovaly pozemky na pevninské části Evropy pro Islámský stát. Vysoký policejní důstojník kosovské policie varuje, že Islámský stát plánuje v Evropě obrovský útok. Útočníci Islámského státu jsou dle policejního důstojníka již rozmístěni ve Velké Británii, Německu a Rakousku, přinesl informaci deník The Sunday Mirror.

Zátah proběhl v pěti velkých městech Makedonie, včetně Skopje a byl namířen na rozbití sítě organizátorů náborů do IS. Jen ve Skopje makedonská policie udělala zátah na 25 domů, na Yaya Pasha a Tutunsuz mešity ve Skopje, jednu internetovou kavárnu a kanceláře islámských neziskových organizací Spark of Grace (Jiskra milosti) and Islamic Youth (Islámská mládež) a zatkla devět osob ve věku 19 - 49 let.

Vysoce postavený důstojník pokračuje: "Ve Velké Británii, Německu a Rakousku jsou tisíce osob aktivních v terorismu. Tisíce kosovských Albánců a těch, kteří tvrdí, že jsou z Kosova. Za účelem zakrytí svých skutečných aktivit tvrdili, že jsou nábožensky perzekuováni a díky tomu získali povolení a víza."

"Jsou jich doslova tisíce." 

"Pokud přijde útok, přijde z Evropy, nikoliv ze Sýrie."

Policie v regionu má nejvyšší stupeň pohotovosti. Policisté, kteří zatkli devět džihádistů Islámského státu, hledají dalších sedmadvacet.

Ministr vnitra Makedonie Mitko Chavkov dodává: "Fakt, že tyto osoby byly na bitevních polích a vrátily se zpět sem, jsou indikátorem naznačujícím, že teroristické útoky proti Makedonii jsou skutečnou možností."

Komentáře  

+2 #1 Bozenka 2015-09-24 12:37
Ješte dobre ze neni tam Slovensko .Česko a Madarsko. Ze naše státy to mozna mine . Islsmistum neni co verit. Policejni práce je tet moc tezka prosim budte na sebe opatrni hodne štesti ve vaši sluzbe . Bozenka Symerská

You have no rights to post comments

Submit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn