Izrael, Chrámová hora - Postarší dáma židovského původu byla napadena při své první návštěvě Chrámové hory v Jeruzalémě muslimkou zakrytou od hlavy až patě. Policie reagovala výzvou k nahlášení útoku a vyplnění formuláře. Identifikace pachatelky vzhledem k zahalení není možné. Útok byl evidentně cílený. Dle facebookového postu na profilu institutu Chrámové hory "jsou muslimské ženy denně vypláceny Muslimským bratrstvem za to, že jsou přítomny na Chrámové hoře během hodin, kdy je Hora přístupná židům. Jejich úkolem je verbálně a fyzicky napadat návštěvníky od okamžiku, kdy na Horu vstoupí, až do momentu, kdy Horu opustí." Fanatické muslimky napadající turisty uvidíte ve videu uvnitř článku.

 

 

Napadenou ženou na videu je Brenda Rubin, obyvatelka Jeruzaléma, která se do Izraele nedávno přestěhovala ze Spojených států. Napadení komentuje: "Byla to má první návštěva Hory a bylo to pro mě velmi důležité. Ta žena v černém přišla mezi nás a silně mě udeřila z boku do žeber. Stále to cítím."
 
Poté, co se paní Rubin vrátila z Chrámové hory, šla nahlásit útok na policii. Policie nechala ženu vyplnit formulář se stížností, ale nepřistoupila k žádné akci, i když bylo velmi pravděpodobné, že skupina muslimských žen stále napadá židovské návštěvníky Chrámové hory. Izraelská policie dodržuje striktní pravidla, a z důvodu možného obvinění z urážky muslimů nedělá nic.
 
Chrámová hora je v židovství nejsvatějším místem, v islámu třetím nejsvatějším. I přesto izraelská vláda nechala Jordánsko, aby bylo místo pod správou islámského úřadu (Waqf). Židé jsou na Chrámové hoře občas napadáni, často jim není umožněn vstup na Horu vůbec, přestože jsou tím porušována jejich zákonná práva.

Komentáře  

-3 #2 halladin 2015-09-01 18:00
židé mají oficiálně vstup na chrámovou horu zakázán. Vstup té dámy tam byl nelegální, a byl brán jako provokace.
Židům patří zeď nářků.

Vyjádření redakce:
Od roku 2003 je vstup na Chrámovou horu pro nemuslimy povolen ve vyhrazených hodinách.
+4 #1 Miroslava Suchomelov 2015-08-24 19:43
Ty ženské jsou možná někým placené? Nepříčetně řvou na Židy a nenechají je tam ani napít vody z místního kohoutku, což v tom vedru je fuj.

You have no rights to post comments

Submit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn