Dálnice A4, Rakousko - Mezi dvaceti až padesáti mrtvými těly udušených běženců našli dnes ráno pracovníci silniční služby na dálnici A4  nedaleko města Neusiedl am See v Rakousku. Těla byla zamčena v nákladním automobilu odstaveném u dálnice dálnice, která spojuje Vídeň a Budapešť. Těla se již rozkládala. Nákladní automobil má na sobě logo slovenské společnosti Hyza, jež podle serveru Novinky.cz spadá pod Agrofert českého ministra financí Andreje Babiše. Řidiče automobilu policie hledá, firma se k tragédii zatím nevyjádřila.

Podle rakouského listu Kronen Zeitung, který informaci přinesl, se migranti v automobilu pravděpodobně udusili. 

Rakouská policie zadržela v úterý tři převaděče. Jeden z nich měl v autě 34 běženců. Běženci uváděli, že byli ve vozidle namačkáni tak, že sotva dýchali. Řidič jim prý odmítl zastavit a oni absolvovali jízdu ze Srbska do Rakouska bez chvíle odpočinku.
 
Rakouská ministryně vnitra Johanna Miklová-Leitnerová prohlásila dnešek za černý den.

Komentáře  

+1 #1 Josef 2015-08-28 15:22
Nějak se v tom nářku nad smrtí několika dětí mezi mrtvými uprchlíky zapomnělo na základní odpovědnost, na odpovědnost rodičů za své děti. Možná muslimská tradice bezmezné podřízenosti ženy svému muži vehnala matky i s jejich dětmi do uzavřeného prostoru. Ale to nijak nesnižuje morální spoluvinu rodičů těchto dětí na jejich smrti.

You have no rights to post comments

Submit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn