EU - Arabsky hovořící migranti se pohybují Evropou s falešnými syrskými cestovními pasy. Informaci přinesl pro francouzské rádio Europe 1 ředitel agentury Frontex Fabrice Leggeri. Dle varování Evrospké agentury pro ostrahu hranic je na cestě Evropou stále více migrantů vybavených zfalšovanými syrskými pasy, které si pořídili na "dobře rozběhlém" organizovaném černém trhu v Turecku. „Nápor nově příchozích přetěžuje Frontex a my nemáme přesný obraz toho, o jaké lidi se vlastně jedná.“, říká Leggeri. Šéf agentury Frontex zároveň varuje před návratem národních hranic, pakliže dojde k přerozdělení uprchlíků mezi země EU: „Riziko stoupá každým dnem. Všímáme si rostoucího počtu policejních kontrol podél národních hranic."
 
Předseda Evropské komise Juncker má v plánu 9. září představit návrhy na trvalé a spravedlivé přerozdělování uprchlíků do všech států EU.  
 
Ministři zahraničních věcí se budou o uprchlické krizi bavit v pátek a sobotu na neoficiálním jednání. Dle zdrojů z blízkosti Komise se téma dostalo na pořad jednání z popudu Rakouska.
 
V sobotu začíná pracovní jednání k uprchlické krizi, kterého se budou účastnit i kandidátské země Srbsko, Černá hora, Albánie, Makedonie a Turecko. Nedávná stavba maďarského pohraničního plotu vedla ke zvýšení napětí v regionu. 14.9. se pak v Bruselu budou o přerozdělování uprchlíků po Evropě radit ministři vnitra členských zemí.

You have no rights to post comments

Submit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn