Islámský stát, Al-Karjatein - Islámský stát připravil pro křesťany v syrském městě Al-Karjatein jedenáctibodovou smlouvu, která jim má umožnit život v kalifátu. Křesťané mají dle této dohody zakázáno stavět kostely, ukazovat kříže a jiné křesťanské symboly, říkat nahlas křesťanské modlitby. Je zakázáno jakkoliv urážet muslimskou víru, je zakázáno prodávat muslimům vepřové maso a víno. Křesťanské ženy se musí oblékat skromně. Křesťané musí platit muslimské vládě daň zvanou džizja (za doby Mohameda se džizja vybírala ve výši 50% z výdělku, zpráva zAl-Karjateinu výši daně určené pro nemuslimské obyvatelstvo neuvádí). Křesťané mají zakázáno vlastnit zbraně a byli varováni před pomáháním špiónům. Islámský stát se inspiroval svým prorokem Mohamedem. Ten uzavíral se židy a křesťany (těmi, kteří nebyli zabiti) stejnou smlouvu.

 

Křesťan, který tuto "smlouvu" poruší, bude považován za zrádce. 

3. září zveřejnil Islámský stát fotografie desítky křesťanů, kteří se rozhodli dhimmi smlouvu podepsat. Smlouva jim zaručuje právo na jejich život a majetek.

Informace přinesl Andre Mitchell, 6 září 2015 pro deník Christian today.

Komentáře  

+1 #9 lukes 2015-09-16 16:11
je to hnus co si dovolují člověk jim podá prst a sou schopni mu uzřít celou ruku jako nesouhlasím sou tam i slušní ale ti mladí co sem kokal neznaj vychování :o takže jsem zvědav
-1 #8 djvvv 2015-09-11 17:17
Vidím,že spousta lidí je hloupých a pořádně ndávají pozor,je to smlouva pro křesťany kteří žijí v zabraném území.Jako naši lidé museli za Hitlera dávat odvody pro němce.
+2 #7 Iza 2015-09-10 19:25
Pane Kryške, ona z nich ale jednou opravdu bude vytvořená armáda. Až se usadí v Německu. A tuto armádu Angela vyzbrojí a pošle zabrat slovanské země - nebo je snad jiný důvod, proč je zve???
+12 #6 Věra 2015-09-10 14:19
Proč se pořád píše islámský stát?! Žádný stát to není a nikdy nebyl! Je to spolek zamindrákovanýc h úchyláků, kterým se nechce makat, ale chtějí si užívat! Tak prosím nenazývejte tento spolek státem! Pro uprchlíky bych vytvořila demilitarizovan ou zónu někde v příhraničí jejich domoviny, přísně střeženou proti útokům, s vybudovanou infrastrukturou , kam by se mohly uchýlit ženy a děti a jak píše pan Kryške, bojeschopní mladíci ať si udělají pořádek ve své vlasti. To by byly účelně vynaložené miliardy namísto přerozdělování uprchlíků a budování nových táborů.... :-?
+14 #5 Guest 2015-09-10 10:42
EU by měla ustanovit do svých norem, že kdo přijde s islámskou vírou do Evropy, tak by měl přejít na křesťanskou víru, jinak bude poslán zpět a ještě by měl platit za to, že u nás může žít. Měl by jíst vepřové, protože to je normální a měl by chodit oblečen jako evropan..... to by se vracelo lidí a na jejich náklady
+59 #4 Radim 2015-09-10 07:33
Tak IS chce abychom podepisovali nějakou smlouvu pro přeživší křesťany? Chtěl bych jenom říct že tady nejste v západní evropě ale ve státě obývaném slovany a jakmile se to v nás probudí a to se probudí když budeme stát čelem ke své zkáze tak se budete divit co v nás je. V minulosti už to párkrát uchvatitelé poznaly. Pokud půjde do tuhého a budou nás zabíjet tak bude třeba modlit se k Bohu a pokud to nebude stačit tak odložit pluh a vzít do ruky meč a bránit se. Nebudu čekat na to až pozabíjí rodinu. Podotýkám že jsem Křesťan a násilý nemám rád ale pokud bude potřeba tak nemám problém bojovat proti zlu. Islám je zvrácená ideologie která je plná přetvářky, faleše, násilý, lží a slouží jen zlu. Bůh miluje Lásku, Pravdu ale to nám islám nenabízí, ten nabízí jen život pod diktátem, násilí a smrt. A přikázání Nezabiješ není správně původně to znamená Nezavraždíš viz.původní texty a taky zde: http://www.obohu.cz/bible/index.php?styl=CSP&kap=20&k=Ex
+63 #3 fsr 2015-09-09 10:58
nasrat nikdo mi nebude říkat v co mam věřit nebudu platit daně někomu kdo je 300 let pozadu ve vývoji raději budu bojovat nežli se pokořit a zemřít v hanbě
+69 #2 Kryške Zdeněk 2015-09-08 21:03
Dobrý večer, jmenuji se Zdeněk Kryške, mám 50 let a jsem křesťan. Mám rodinu, 2 děti. Přispíval jsem na charitativní akce - adventní koncerty, tříkrálové sbírky atd. Nesouhlasím však s tím, aby mé peníze ze zdravotního a sociálního pojištění šly na imigranty. Mé řešení je vytvořit z těchto imigrantů, kteří jsou z 80 % z dostupných informací mladí a boje schopní lidé jednotky nebo armádu, kteří by šli bojovat za svou vlast tak jako šly evropské národy za svou svobodou. ;-)
+10 #1 sranda 2015-09-08 07:32
Jako promiňte, ale to je v podstatě totéž, v čem žijeme dnes!

Kritizovat muslimskou víáru se leckde nesmí (Švédsko). Daně ve výši 50 % a ještě víc jsou spíše normou.
A evropské ženy jsou znásilňavané v míře nebývalé ani za postupující fronty ve válce.

You have no rights to post comments

Submit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn