Německo / ISIS - Informace přinesl býval poslanec ze strany CDU (strana Angely Merkelové) Jürgen Todenhöfer (75 let), který se v roce 2000 stal reportérem specializovaným na válečné zpravodajství. Todenhöfer navazoval kontakty se členy ISIS sedm měsíců přes Skype a následně byl pozván na návštěvu. Se špičkami ISIS strávil deset dní. Německý novinář strávil většinu času v severoiráckém Mosulu. Bojovníci ISIS jej také vzali na svá teritoria v Raqqa a Deir ez-Zor v Sýrii. 

Jürgen Todenhöfer v době politické kariéry

Todenhöfer, který o své návštěvě území ovladaných ISIS právě dopsal knihu, nevěří, že by Západ mohl vojensky porazit Kalifát ISIS a oznamuje: "Teroristé plánují zabít několik stovek milionů lidí. Západ drasticky podceňuje sílu ISIS."

Plán Islámského státu označuje za "nukleární tsunami, největší náboženskou čistku v historii".

Todenhöfer byl na území ISIS se svým synem, který mu poskytoval ochranu a natáčel video. Oběma byli zabaveny mobilní telefony, spali na betonové podlaze na plastové matraci. K dispozici měli jen svůj batoh. A jeho pocity? 

"Bojovníci ISIS jsou mnohem chytřejší a více nebezpeční, než si naši političtí lídři dokáží představit. V Islámském státu existuje extatický entuziasmus a přesvědčení o svém vítězství, jaké jsem doposavad neviděl v žádné z válečných zón."

Todenhöfer tvrdí, že ISIS plánuje masovou genocidu s cílem eliminace všech ateistů, "lidí knihy" (židé a křesťané, pozn. red.) a těch, kteří nekorespondují s jejich vnímáním islámu: "ISIS plánuje zabít všechny nevěřící a odpadlíky a zotročit jejich ženy a děti. Všichni Šíité, Jezídi, hinduisté a vyznavači mnohobožství mají být zabiti," píše Todenhöfer. "V rámci náboženské čistky mají být eliminovány stovky milionů lidí."

"Všichni "umírnění muslimové", kteří propagují demokracii, mají být zabiti, jelikož z pohledu ISIS nadřazují lidské právo nad právo Boha. To také zahrnuje - po úspěšném dobytí území - demokraticky smýšlející muslimy na Západě."

A jak to v Islámském státě funguje?

"Každý den přijíždějí stovky dalších bojovníků z celého světa."

"Podřezávání, které uvedli v každodenní praxi a strategie šíření strachu a teroru proti nepřátelům funguje výborně - podívejte se na příklad Mosulu, který dobyli s méně, než 400 bojovníky. A není to jen o podřezávání. Hovořím o strategii náboženské čistky. To je jejich oficiální filozofie. Mluví o 500 milionech lidí, kteří mají zemřít."

"Jedná se o nejbrutálnější a nejnebezpečnější soupeře, které jsem měl šanci ve svém životě vidět."

"Nevidím nikoho, kdo by měl reálnou šanci je zastavit. Jedině Arabové mohou zastavit ISIS. Přijel jsem zpět velmi pesimistický."

 

 

 

Komentáře  

+6 #9 Honza 2015-10-09 01:58
S prominutim hovadina :lol:
Zmuzou houno proti moderni armade.
Staci se podivat na zpravodajstvi jak je nici Rusko neni to ani dva mesice a jsou na kolenou.
Mimochodem nevim proc furt resime to ze nam zotrocej zeny, kdyby jste se zajimaly vsici trochu vic tak je znamo ze se muslim boji umrit rukou zeny takze by stacilo vymyslet obycejnou propagandu o tom ze zeny v evrope hromadne chodi do armady a oni sem ani nepachnou ...a nebo to nemusi bejt propaganda ale real :D At skusej dovalit nikdy Evropu nedobyly a to se o to pokouseli uz vickrat v historii.
Jen vyuzivaj strach ve svuj prospech ale mi nemime podlehnout
+3 #8 Guest 2015-10-02 08:39
Cituji FerdaMravenec:
To jsou kydy pro dementy, jaký mají způsob jak zabít stovky milionů lidí? Snůžka nesmyslů...stačí je vybombardovat, USA schválně nekoná, Rusko a Čína to vyřeší velmi rychle
Tak jako v Hirošimě a Nagasaki milý hochu....
0 #7 Gargamel 2015-10-02 07:19
Z tohoto článků mrazí! Kde je ale pravda?Každé náboženství=man ipulace.Zdar
+1 #6 Daniel 2015-10-01 17:09
Vybombardují spíš dřív oni nás, s naší pohotovostí k reakci
0 #5 Stop Islam2 2015-10-01 15:08
Vsichni se toci okolo ISIS ale nejak se zapomneli na to co delaji islamske rezimy v Iranu, S. Ababii, Emiratech, Brunei, Pakistanu, Indonezii, Asaduv rezim v Syrii a dalsi.

Koran je mnohem nebezpecnejsi nez Mein kampf.
Islam a Koran je v CR podle zakona zakazany !!!
https://www.youtube.com/watch?v=_xW4SFWbXqA

Mimochodem dostat se sem prez tor je docela sranda. Kdyz uz blokuji TOR tak aspon pouzivam https. Nemusi provider a kdokoliv po ceste mit moznost precist co sem pisu a na jake stranky chodim (v pripade registrovaneho uctu vidi i username a heslo).
+13 #4 FerdaMravenec 2015-10-01 11:00
To jsou kydy pro dementy, jaký mají způsob jak zabít stovky milionů lidí? Snůžka nesmyslů...stač í je vybombardovat, USA schválně nekoná, Rusko a Čína to vyřeší velmi rychle
+9 #3 Daniel 2015-09-30 21:36
A všichni jen čtou, zívají a mezi tím se to sem valí dál..
+30 #2 Jan Moravec 2015-09-30 19:12
Lidé nečetli Marxe a Lenina - výsledek asi 100 milionů obětí během 70 let.
Lidé nečetli Hitlerův Mein Kampf - výsledek asi 70 milionnů obětí během 12 let.
Lidé nečtou Korán . výsledek asi 270 milionů obětí DOSUD za téměř 1400 let.Kolik zbytečných obětí ještě bude nutných, než lidstvo pochopí, že jde o nejnebezpečnějš í ideologii, která kdy v dějinách lidstva existovala?.
-2 #1 Jana 2015-09-30 13:58
Ta mapa,..mají již půl světa na mapě,..to je nikdo nezastaví?..

You have no rights to post comments

Submit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn