Izrael / Palestina - V Izraeli došlo 1. října ke dvěma teroristickým útokům během jedné noci. V Jeruzalémě byli zavražděni dva muži Nehemia Lavi a Aharon Bennetta a tři další lidé byli zraněni - včetně dvouletého dítěte. Následně byli zavražděni Eitam and Naama Henkinovi blízko Yitzhar, rodiče, kteří se vraceli se svými čtyřmi dětmi domů autem. Zavražděni byli v automobilu zatímco jejich děti vraždu sledovali. Vraždy jsou oslavovány jak Palestinským národním osvobozeneckým hnutím, tak vedoucí politickou stranou. Útočník hovoří o začátku třetí intifády.
 
FOTO č. 1: vraždy v Jeruzalému
 
  
FOTO č. 2: zavraždění Eitam and Naama Henkinovi
 
 
FOTO č. 3: Palestinci slaví vraždy s vlajkami Fatáhu. Slaví zabití rodičů před jejich dětmi. Zprávu přinesl německý Algemeiner. K této vraždě se přihlásila organizace Palestinské hnutí národního osvobození. (https://www.algemeiner.com/2015/10/02/palestinians-launch-fireworks-wave-flags-to-celebrate-brutal-murder-of-israeli-couple/)
 
Útok v Jeruzalému pochválil Husam Badran, mluvčí Hamasu, Hnutí islámského odporu, politické strany, která vznikla v roce 1987 jako odbočka egyptských Muslimských bratří. Ten označil vraždu dvou mužů a zranění dalších včetně dvouletého dítěte ve West Bank za "hrdinský čin".
 
 
Útok v Jeruzalému provedl Mohammed Shafik Halabi, devatenáctiletý Palestinec z Al-Bireh. Tento na svém facebookovém účtu den před útokem napsal: "Třetí intifáda už začala."
 
VIDEO: Vraždy v Jeruzalému. 

Komentáře  

0 #2 anna 2015-10-05 03:50
otresne, ale progra. dzihad od malicka cou detem do hlav, vysledek- vrazdy fanatismus, slovo dzihad a veskere vety o nasili musi byt smazany v koranu a zavrzeny zakazany
0 #1 sranda 2015-10-04 16:36
To je trochu s křížkem po funuse. Za poslední týdrn je to už třetí podobný útok. Se dívím, že se o to vůbec někdo stará, když sami izraelští představitelé nejsou schopni zajistit pořádek (bavíme se o vrazích!) v hlavním městě o nic víc než Schengenský prostor své vnější hranice.

You have no rights to post comments

Submit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn