Anglie / Bradford - Exmuslimská rodina po přestoupení na křesťanství v roce 1996, musela již podruhé opustit svůj domov, a to kvůli muslimským pronásledovatelům. Nissar Hussain, jeho žena Kubra a jejich šest dětí velmi trpí ze strany svých sousedů, podle kterých se rouhají proti islámu.

Rodina tvrdí, že byli vězni ve svém vlastním domě, neboť byli napadeni na ulici, bylo jim několikrát rozbita skla na autě a na jejich okna házena vajíčka. Pán Hussain (49) pracoval v nemocnici jako ošetřoval, ale byl diagnozován, že trpí depresí a posttraumatickou stresovou poruchou a není schopný pracovat. Jeho záchrana je, že vlastní několik domů a žije z pronájmů. Již několikrát zkontaktoval polici, aby tento problém řešila, ale policie je prý velice neochotna kvalifikovat to za trestný čin motivovaný náboženskou nenávistí. Vzešla z toho pouze jedna žaloba. Pan Hussain řekl, že se ho policie velice zklamala a že podal stížnost k nezávislé policejní komisi(IPCC). Také kritizoval anglikánskou církev, protože vůbec neposkytla pomoc. Vypadá to, že se rodina bude muset přestěhovat z Bradfordu do oblasti obývané „bílými Angličany“, aby se vyhnula nenávisti.

 „Naše životy jsou ohroženy a to by se vůbec nemělo ve Velké Británii stát. Bydlíme ve svobodné demokratické společnosti a to co dělají je odporné“  jsou slova pana Nissara Hussaina.

 Poprvé o rodinném utrpení Hussainových informovaly noviny Daily Mail v roce 2005, kdy obvinily muslimy z řízené kampaně proti rodině za účelem etnického čištění a náboženské nenávisti. Následující rok se rodina přestěhovala do jiné části Bradfordu. Sousedé je pěkně uvítali a hezky se k nim chovali, až do roku 2008, kdy pán Hussain zúčastnil natáčení dokumentárního filmu pro stanici Channel 4 o tom, co se děje (ve smyslu špatného zacházení) vůči exmuslimům, kteří odpadnou od islámu.

 Jedna velká muslimská rodina (7 bratrů a 4 sestry) zjistila, že bydlí ve stejné ulici a okamžitě se rodině pana Hussaina začali lidé vyhýbat. Mladší děti z obou rodin navštěvovaly místní anglikánskou školu, kde většina dětí jsou muslimové z původně pakistánských rodin. Brzy poté se s nimi ostatní rodiny přestaly dělit o odvozy dětí do školy (zvyk v Anglii).

Pán Hussain řekl, že si o tom, že přestoupil na křesťanství začali lidé povídat mezi sebou a jeho nejmladší dcery se staly obětí šikany. S dcerou si její kamarádi nechtěli hrát, protože jim to rodiče zakázali z důvodu, že byla odpadlice.
Dle pana Hussaina jsou jeho děti každý den vystaveni obtěžování a pronásledování. Rodina byla totiž prohlášená za odpadlíky.

Přestože jejich víra zůstává pevná, Hussainovi přestali chodit do kostela a zřekli se anglikánské církve.

You have no rights to post comments

Submit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn