Mladá Rokstana M. doufala, že v západní společnosti začne nový život, jenže právě tady, ve "svobodné" Evropě, ji zavraždila vlastní rodina.

Německo,Dessau - Dvacetiletá syřanka, která uprchla do Německa, byla ubodána patrně na příkaz vlastní matky, která tvrdila, že je "nečistá". Dívka byla v Sýrii znásilněná třemi neznámými muži. Poté, co uprchla do Německa, byla nalezena mrtvá na zahradě svého domova ve východoněmeckém městě Dassau. Zjevně měla tušení, co ji čeká, protože na svém profilu WhatsApp napsala: "Čekám na smrt. Ale jsem ještě mladá."

Rokstana byla nalezena několikrát pobodaná a pohřbená v mělkém hrobě na zahradě domova pro svobodné ženy, kde bydlela. Vražda ukázala, jak velké rozdíly panují mezi etnickými Němci a očekávaným jedním milionem uprchlíků, kteří by měli do země tento rok dorazit. Rokstana do Německa dorazila dva roky po svém znásilnění a autority tvrdí, že byla dobře integrovaná a bez problémů procházela německým byrokratickým systémem. Spisovatel Mark Kruger, který ji zaměstnal jako tlumočnici rozhovorů se syrskými uprchlíky, které plánoval sepssat, o ní řekl: "Rokstana mi pověděla o svém hrozném osudu poté, co mi pomohla s překlady." Řekla: "Znásilnili mě tři muži. Od té chvíle mě rodina považuje za nečistou. Moji obratři a má matka se mnou zachází špatně, říkají, že si zasloužím zemřít." Podle policie utekl její otec do Turecka nebo Sýrie a její bratři nejsou k nalezení. Kruger nicméně tvrdí, že vraždu objednala její matka: "Rokstana to slyšela od kamarádky," říká.

Komentáře  

+8 #3 Jana 2015-10-16 16:56
Jen bláhový člověk si může myslet, že se tito lidé změní tím, že se přestěhují "do civilizace". Své zvyklosti zatahují do Evropy s sebou a čím jich bude víc, tím víc se nebudou bát je uplatňovat veřejně a nakonec budou vyžadovat jejich dodržování po původních obyvatelích. Kdo si myslí opak, je naivní, blázen nebo negramot, který neumí číst, co se děje tam, kde se muslimů víc nahromadí. Koneckonců stačí fotografie migrantů valících se do EU a výrazy a jejich konání v okamžiku, kdy se jim podle nich nevyhoví. To nejsou lidé, se kterými se člověk může podobrém dohadovat.
+3 #2 Daniel 2015-10-14 12:50
Máme se jistě nač těšit, pokud se budeme ubírat dosavadním směrem..
+13 #1 Guest 2015-10-08 11:39
Hrozný, jak jsou tyhle země zaostalé.. :-? :-? Je mi z tý její rodiny na blití.. :-x :-x hnus..

You have no rights to post comments

Submit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn