Göteborg, Švédsko - V půlmilionovém švédském městě Göteborg se na zdi místní pizzerie objevily graffiti/nápisy "Konvertujte nebo zemřete!" společně se značkou, kterou v Mosulu bojovníci Islámského státu označují obydlí křesťanů "ن". Dalším nápisem na zdi je "Kalifát je tady". Pizzerie i domy, na kterých se výhrůžné nápisy objevily, patří syrským křesťanům žijícím ve městě.

Majitel restaurace Markus Samuelsson přišel v úterý ráno do práce a zděsil se. Na zdech jeho restaurace se neobjevily "pouze" výhrůžky zabitím v případě nekonvertování (k islámu), ale jejich dům je též označen jako dům, ve kterém žijí křesťané. V restauraci pracují lidé se 26 různými národnostmi. Nejen oni, ale především příslušníci syrské komunity, proti kterým se výhrůžky objevují opakovaně již týden, jsou vyděšeni. Situaci nelze brát na lehkou váhu, vždyť podle místních medií z Göteborgu odjelo do Sýrie bojovat za Islámský stát nejméně 150 osob. 

Foto: Arabsky psané písmeno "n" - označení, které v Mosulu i jinde používají džihádisté Islámského státu k označení obydlí křesťanů

 

Foto: další nápisy odkazující na Islámský stát

 

Foto: Další nápisy odkazující na Islámský stát

 

Komentáře  

0 #1 Jaroslav K 2015-11-05 22:50
Inu Švédům se dostalo dalšího kulturního obohacení. To se určitě líbí Frau Merkel.

You have no rights to post comments

Submit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn