Evropa / Británie, Norsko, Itálie - Proběhla celoevropská razie proti mezinárodní síti islámských teroristů. Byla rozbita síť mezinárodní teroristické organizace Rawti Shax. Britský protiteroristický útvar zatkl osoby podezřelé z přípravy únosu diplomatů. Hlavou organizace Rawti Shax je muslimský fundamentalistický kazatel Namuddin Ahmad Faraj, známý jako Mullah Krekar, který většinu akcí řídil z norského vězení.

Krekara USA i OSN označily za teroristu. Nebyl z Norska vyhoštěn z humanitárního důvodu - údajně mu v Iráku hrozila smrt. Je zakladatelem organizace Ansar al-Islam, která se později přidala k jednotkám Islámského státu. V Norsku založil Rawti Shax, muslimskou teroristickou organizaci působící v Německu, Švýcarsku, Velké Británii, Finsku, Itálii, Řecku, Švédsku, Norsku, Iráku, Íránu a Sýrii. Jedním z cílů organizace je rekrutovat džihádisty a posílat je do bojů v Sýrii. V plánu byly i teroristické útoky na vyslanectví v arabských zemích. Další členové plánovali únosy britských diplomatů v Norsku, aby dosáhli propuštění Krekara z vězení. 

Podařilo se rozbít buňky v Itálii, Británii, Norsku, Finsku, Švýcarsku a Německu. Byly vydány zatykače na 17 lidí napříč celou Evropou, 13 z nich již bylo zatčeno. Jsou obviněni z mezinárodního terorismu. Italský šéf policejního útvaru pro zvláštní operace Giuseppe Governale řekl na tiskové konferenci v Římě: "Toto je nejdůležitější mezinárodní policejní spolupráci v Evropě za posledních 20 let."

 

 

 

You have no rights to post comments

Submit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn