Francie, BBC - Dojemný příběh hrdiny muslima, který měl v pátek zastavit sebevražedného atentátníka na stadionu Stade de France a tím zachránit stovky lidských životů, se rychle šíří internetem. Má jen jednu vadu. Není pravdivý.

Tuto fámu, nebo chcete li hoax, rozšířil Ahmed Al Omran, saudskoarabský reportér Wall Street Journal. Ten na svém twitterovém účtu napsal: "Člen ochranky stadionu Stade de France jménem Zouheir zabránil ve vstupu sebevražednému atentátníkovi oblečenému do vesty s výbušninami."

 

 

Onen Zouheir opravdu existuje a skutečně je členem ochranky. Dokonce byl i přítomný na stadionu. Nebyl ale tím, kdo atentátníkovi zabránil ke vstupu na stadion. Pouze přeříkal příběh svých kolegů. 

Ahmed Al Omran si "chybu" uvědomil vcelku rychle, protože už o dvě hodiny na svém Twitteru příběh opravil.

Tou dobou už ale byl ze člena ochranky, který u akce nebyl a pouze o ní vyprávěl, hrdina, jenž zachránil stovky životů. 

Příběh o hrdinném Zouheirovi napsali Mirror, the Huffington Post nebo Mail Online. Zouheirovo jméno se Twitteru objevilo sdílené 8 000 krát a sdílení na sítích Facebook a Instagram šlo také do tisíců. Svět tak získal svého hrdinu muslima. 

A jak o vymyšleném muslimovi zachránci lidských životů informovala ČT? Najdete zde: http://www.ceskatelevize.cz/ct24/svet/1619707-mnoho-zivotu-zachranili-v-parizi-hrdinni-muslimove

You have no rights to post comments

Submit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn