USA - Královna krásy Puerto Rico, vítezka soutěže v  San Juanu, Puerto Ricu, dvacetiletá Destiny Velez, jež také  soutěžila o účast na národní soutěži Miss Amerika 2016, ztratila v neděli svou pozici královny krásy. Dovolila si totiž napsat na twitter několik muslimy urážejících poznámek, a tak jí organizátoři jednoduše suspendovali na dobu neurčitou se slovy: "Aktivity slečny Velézové jsou v rozporu s organizací a jako důsledek jejích aktivit byla suspendovaná na dobu neurčitou."

A čím se mladá kráska provinila? Příběh začíná u Donalda Trumpa. Trump před více než týdnem prohlásil, že by měl být muslimům zakázán vstup na území Spojených Států. Na toto prohlášení reagovali (nejen) v USA snad všichni, mimo jiné i známý dokumentarista Michael Moore. Moore, kterému se Trumpův výrok očividně nelíbí, se nechal vyfotografovat se vzkazem "we are all muslim" (překl. každý z nás je muslim). 

 

 

Miss Amerika Puerto Rico Destiny Velez se ale cítila být dotčená a protože se necítí být muslimkou, napsala Mooreovi tweet: "Muslimové zneužívají naší ústavu k terorizování USA a výstavbě benzínek." Následoval další: "Všechno, co tu muslimové udělali je, že přinesli ropu a terorizují tuto zemi. A mnoho dalších." A dodala: "Nemůžete srovnávat Židy, Křesťany a Muslimy. Židé a Křesťané nemají ve svých svatých knihách program terorismu."

 

 

Organizace provádějící soutěž Miss Amerika se za slova Destiny Velez omluvila. Destiny Velez se nakonec omluvila také s tím, že se nechtěla nikoho dotknout.

 

 

You have no rights to post comments

Submit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn