Kdo jen nový nástupce Jihadi Johna? Bývalý prodavač skákacích hradů pro děti, který byl v Anglii minimálně 6x stíhán pro terorismus, ale přesto i s celou rodinou odcestoval do Sýrie.
Narozdíl od britským úřadům neznámého Jihadiho Johna, Abu Rumayasah (Siddharta Dhar, 32) je známou postavou mezi radikálními islamisty v Londýně. Z Velké Británie zmizel v září 2014, krátce po svém propuštění na kauci během vyšetřování, kdy byl obviněn z podněcování k terorismu. Policie mu zakázala vycestovat a nařídila mu odevzdat pas. Přesto vycestoval autobusem do Paříže i se svoji ženou a dětmi. Pár týdnů nato zveřejnil fotku ze Sýrie, kde drží v jedné ruce pušku a v druhé svoje čtvrté dítě.

 

"V Británii mají úplně nanicovatý bezpečnostní systém, když jsem mohl cestovat skrze celou Evropu k Islámskému Státu" chlubil se na Twitteru. Rumaysah se narodil před 30ti lety v hinduistické rodině, jeho rodné jméno je Siddharta Dhar. Konvertoval k islámu, stal se vedoucím členem a mluvčím zakázané skupiny Muhajiroun. Pravidelně se zůčastňoval demonstrací proti US, Izraeli a ostatním ne-islámským stranám.

Každý pátek stával před londýnskými mešitami a hledal nové následovníky, publikoval videa na YouTube a byl často v kontaktu s médii.
Zde vůbec neskrýval své radikální názory. Byl i v pořadu BBC Sunday Morning Live, kde mluvil o svých sympatiích k právu Šaría. "Jakožto muslim bych chtěl, aby v UK vládlo právo šaría, které je nadřazené demokracii. Vůbec se neidentifikuji s britskými hodnotami. V první, v druhé a v poslední řadě jsem muslim." řekl v BBC.

V květnu 2015 vydal 40ti stránkovou 'Cestovní příručku' s radami, jak vycestovat a připojit se k Islámskému státu.

You have no rights to post comments

Submit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn