"Do Evropy dorazilo ´pouze´10 procent migrantů", prohlašuje německý ministr pro rozvoj (wirtschaftliche Zusammenarbeit und Entwicklung) Gerd Muller, "na cestu se chystá dalších 10 miliónu lidí".

 Člen strany CSU, ministr Gerd Muller řekl, že Shengenská dohoda zkolabovala. Prohlašuje, že v Evropě máme očekávat dalších 8-10 miliónů migrantů. Chce vyčlenit až 10 miliard Euro na začlenění migrantů. "Německo musí snížit počet migrantů, jinak je není možné integrovat do společnosti."

Německý ministr prohlašuje, že do Evropy dorazilo pouze 10% migrantů a varoval, že Německo nemůže přijímat lidi stejným tempem, jako loni. Řekl, že Shengenská dohoda - dohoda o volných hranicích uvnitř Evropy - zkolabovala a že jedinou cestou, jak zvládnout krizi, je finančně podpořit ostatní země. Varoval, že Evropa může očekávat dalších 8 až 10 miliónů migrantů, kteří se o prosperitě a pohodlném životním stylu evropských zemí dozvěděli díky internetu.

 

Ministr Muller řekl deníku Bild: “Největší vlna uprchlíků se teprve chystá. Populace v Africe se během pár dekád zdvojnásobí. Země jako je Egypt budou mít 100 miliónů obyvatel, Nigérie 400 miliónů. V digitálním věku, díky internetu a mobilním telefonům, všichni vědí o dobré životní úrovni a našem způsobu života.”

“Lidé utíkají před hladem, bídou, násilím a protože nevidí žádnou budoucnost pro sebe a své rodiny. My ale žijeme v globalizovaném světě. Nemůžeme postavit hranice kolem Německa a Evropy. Když lidé trpí, tak se dají na pochod.” 

Dodal: “Zatím sem dorazilo jenom 10 procent hnutí podníceného událostmi v Sýrii a Iráku, 8 až 10 miliónů je stale na cestě. Ti, kteří k nám přišli teď, obývali po několik let stanová městečka, sklepení nebo kozí chlívky bez vody a elektřiny. (pozn. Překladatele: ahahahahaha, jakpak si nabíjeli své smartphony v kozím chlívku?) Je zahanbující, že mezinárodní komunita není schopná zajistit životní podmínky na těchto lokalitách.”

Ministr Muller vyzval evropské země, aby vytvořily fond s 10 miliardami Euro, který by pomohl lidem prchajícím před válkou postiženými oblastmi na Středním Východu a v Severní Africe po příchodu do Evropy.

Také řekl, že Turecko, vstupní brána pro mnoho migrantů, má už naplněnou kapacitu a potřebuje ty 3 miliardy Euro přislíbené z Evropy, které doposud nedostalo. Zároveň varoval před přijímáním dalšího velkého množství migrantů Německem, protože by bylo velice obtížné je všechny integrovat. Tímto navázal na loňské prohlášení britské ministryně vnitra Theresy May, která varovala před vysokým množstvím imigrantů, které by mohlo poškodit soudržnost Británie.

Jenom loni Německo očekávalo 1,5 miliónu žádostí o azyl a zajistilo syrským uprchlíkům důstojné přijetí. Politická nálada se ale nyní obrací, po skandálu se sexualním obtěžováním žen davy imigrantů v Kolíně. Někteří spojují obtěžování s “islamizací” německých měst v roce 2015 a tisíce lidí se v Kolíně účastnili demonstrací.

You have no rights to post comments

Submit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn