Německo / Kiel - Více než 20 mužů obtěžovalo tři dívky v nákupním centru Sophienhof ve městě Kiel. Stalo se to ve čtvrtek 25.2.2016 a to v podvečerních hodinách kolem 17:30 až 19:30 hodiny. Dívky byly pronásledovány, obtěžovány a foceny. Nejdříve bylo mužů pouze 5, ale postupně přicházelo více a více mužů afghánského původu. Ti dávali z akce ihned videa a fotografie na sociální sít a nejspíš volali další přátele.

Policejní mluvčí Oliver Pohl řekl, že žádné sexuální napadení jako v Kolíně nad Rýnem se nestalo. Několik podezřelých pachatelů bylo vzato do vazby.

Podezřelí napadli úředníky

Dva hlavní podezřelí Afghánci žijí v Kielu. Při zatčení jeden z nich napadl úředníka a odplivl si. Jsou informace o vážném zranění. Celkem byli obviněni čtyři Afghánci,  kteří ale mají trvalý pobyt v Německu a tak byli  propuštěni a jsou vyšetřováni na svobodě.

 Policie doufá, že bude více svědků

Policejní mluvčí Oliver Pohl uvedl, že německá policie zřídila po incidentu vyšetřovací tým.

 "Odborníci v současné době analyzují videozáznamy a údaje ze zadržených mobilních telefonů," řekl Pohl. Během vyšetřování policie také spoléhá na svědky. Policie je vyzývá, aby podali zprávu na telefonním čísle (0431) 160-3333.

Ženy dostaly pomoc od kolemjdoucích

Podle Pohla se tři mladé dívky ve věku 15 až 17 let zachovaly správně. Dostaly strach a zavolaly si o pomoc. Kolemjdoucí lidé dívkám pomohli. Policie zvažuje, že nasadí v obchodním centru více policistů.

 

 

You have no rights to post comments

Submit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn