Německo / Berlín - Německo-egyptský politolog, ateista a autor kritického bestselleru o Mohammedovi - Hamed Abdel-Samad - uvedl na svém facebooku:
"Někdo na mě podal trestní oznámení kvůli šíření nenávisti. Státní zastupitelství v Berlíně bere toto trestní oznámení evidentně vážně. Takže jsem byl vyslýchán. Jde o mou knihu „Mohamed. Zúčtování“, přesněji řečeno jde o výrok, že Mohamed byl „masový vrah a psychopatický tyran“.

Jak je možné vůbec šíření nenávisti měřit? Pokud byste spočítali hlavy, které byly kvůli mé knize sťaty, vyjde vám nula. Ani díky ní nebyli žádní lidé vyhnání, nebo propuštění z práce. Kolik bylo ale od té doby, co byla má kniha vydaná, ve jménu Mohameda a koránu zabito lidí? Kolik lidí bylo vyhnáno, zotročeno, nebo znásilněno? Kdo koho by měl vlastně žalovat?

To, že spisovatel v 21. Století nemůže kritizovat historickou postavu ze 7. Století, ale zato je možné jiné zakladatelé náboženství a historické osobnosti zesměšňovat, je mi záhadou. A to že se to děje v Evropě, přes 220 let po Kantovi a Voltairovi, není žádným znamením pokroku.

Kritici islámu v islámském světě musí počítat s trestem smrti, vězením nebo se zmrskáním rákoskou. Také v Evropě je jim vyhrožováno radikálními islamisty. Pro politiky jsou nežádoucí a „ničemu nepomůžou“. Levicí a profi-řečníky jsou šikanováni, pomlouváni a kritizováni.

To, že se i německá justice na takových sankcích podílí, je podle mě skandál!"

 

Hamed Abdel-Samad je autorem knihy "Mohammed. Zúčtování", ve které přirovnává proroka Mohammeda k Adolfu Hitlerovi. Čelí jak podpoře, tak také ostré kritice. Aktuálně čelí trestnímu oznámení.

Příspěvek na Facebooku má 6000 liků a mnoho podporujících komentářů:

Příspěvek má 6000 liků a mnoho podporujících komentářů

 

You have no rights to post comments

Submit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn