Venezuela - Dailymail UK, napsal 21. 9. 2013 - Chronický nedostatek toaletního papíru donutil venezuelskou vládu, aby poslala do továren na toaletní papír vojenské jednotky, které mají zajistit spravedlivou distribuci zásob papíru. Tuto jihoamerickou zemi trápí nedostatek základního zboží kvůli inflaci a tvrdým obchodním podmínkám. Proto prezident Nicolas Maduro nařídil národnímu regulátorovi cen, aby převzal továrny na toaletní papír v hlavním městě Caracasu ...

a prověřil výrobní proces a distribuci, než budou předány pod dohled Národní gardy. 

 

Foto: Tahanice: Nakupující ve Venezuele se předzásobují toaletním papírem pro jeho nedostatkovost, nyní vláda zahájila drastickou akci.

Foto: Vyprázdněno. Regály na papír v supermarketu jsou prázdné, proto je prezident Nicolas Maduro nucen poslat vojáky, aby dohlíželi na výrobu v továrnách v hlavním městě Caracasu.

Foto: Zásobit se. Nedostatečné dodávky základního zboží byl způsoben obrovským růstem inflace.

 

Venezuelský viceprezident Jorge Arreaza ve čtvrtek řekl, že vláda "nedovolí hromadění základních komodit nebo jakékoli chyby v procesu výroby a distribuce".

"Akce u výrobců toaletního papíru, hygienických vložek a dětských plenek koresponduje s povinností státu zaručit normální přísun základního zboží," řekla regulátor cen Sundecop ve svém vyjádření.

Prezident Maduro (na snímku) snížil zásoby dolarů pro dovozce od dubna, kdy vyhrál volby, čímž vytvořil nedostatek zboží včetně toaletního papíru a másla a došlo k růstu inflace na jednu z nejvyšších úrovní světa. Kritici říkají, že nepříjemný nedostatek výrobků od papírových kapesníků po mléko je znakem toho, že tvrdá cenová a měnová politika jeho socialistické vlády selhává.

Jeho předchůdce a mentor Hugo Chávez znárodnil před svou smrtí v březnu tohoto roku více než tisíc společností nebo jejich majetků. Rožní inflace vzrostla na 45,4 % v minulém měsíci z 42,6 % v červenci, zatímco index nouze, měřící množství zboží vyprodaného z regálů, dosáhl 20 %, uvedla centrální banka.

Země znehodnotila oficiální směnný kurz na 6,3 bolívaru za dolar z původních 4,3 bolívaru v únoru.

Na černém trhu se momentálně prodává dolar za 43,97 bolívarů, podle serveru dolartoday.com, což se blíží směnnému kurzu na hranici s Kolumbií. Nový doplňkový devizový systém, který se ve Venezuele zavádí, bude "transparentní, ale vysoce regulovaný a kontrolovaný," řekl ředitel centrální banky Armando Leon.

 

 

You have no rights to post comments

Submit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn